Чи можна оформити декретні на чоловіка? Федеральний закон Про державних посібниках громадянам, які мають дітей, № 81-ФЗ, стаття 14

0

Сучасні сім’ї в Росії нерідко цікавляться, чи можна оформити декретні на чоловіка? Питання актуальне переважно там, де дружини або ніколи не працювали, або у подружжя досить великий дохід і добре складається кар’єра. Поточний менталітет дозволяє доглядати за новонародженим не тільки матерів, а й батькам. Далі будуть розкриті всі особливості оформлення декретних в тому чи іншому випадку. Що про операцію потрібно знати новоспеченим батькам?

Поняття

Чи можна оформити декретні на чоловіка? Щоб дати правильну відповідь, необхідно зрозуміти, що мається на увазі під таким терміном. У Росії як такого поняття “декретні” немає.

Так називають сукупність деяких виплат. А саме:

  • допомоги по вагітності та пологах;
  • регулярні декретні виплати по догляду за малюком.

Претендувати на них можуть тільки офіційно працюючі громадяни. Але як бути, якщо мама малюка не працювала перед пологами? Дозволено чи кому-небудь ще взяти на себе відповідальність по догляду за новонародженим?

Законодавча база

На щастя, в Російській Федерації декрет покладається не тільки новоспеченим мамам. ФЗ-81 “ПРО державних посібниках громадянам з дітьми” передбачає оформлення відповідної матеріальної підтримки населенню іншими близькими родичами малюка.

Чи можна оформити декретні на чоловіка? Закон дозволяє цю операцію. Якщо дружина добре заробляє, то декрет може бути оформлений на чоловіка. В цьому випадку чоловікові перераховують так звані декретні.

Крім чоловіка, на декретну відпустку мають право бабусі і дідусі малюка. Головне, щоб оформлення законного відпочинку від роботи проводилося тільки один раз. Іншими словами, якщо декрет “видали” дружині, то чоловік або інший родич не має на нього права. І навпаки.

Тривалість відпустки

Закон “Про державних посібниках громадянам, які мають дітей” передбачає різну тривалість здійснення догляду за новонародженим. Скільки відводиться для законного відпочинку від роботи?

Декрет на сьогоднішній день оформляється на період від 1,5 до 3 років. Найчастіше батьки беруть “відпустку” на 36 місяців. Тривалість декрету необхідно вказувати у відповідній заяві.

Порядок оформлення

Чи можна оформити декретні на чоловіка? Як ми вже з’ясували, такий шанс у Росії дійсно має місце. Просто про нього відомо далеко не кожній родині.

Як отримати декретні чоловікові? Для цього потрібно:

  • Зібрати деякі документи, необхідні за законом для оформлення відпустки по догляду за новонародженим.
  • Скласти і написати заяву встановленого зразка.
  • Подати письмове прохання про надання декрету роботодавцю і дочекатися його схвалення.
  • Порядок оформлення декретних на чоловіка, дружину або іншого родича новонародженого нічим не відрізняється. Різниця полягає тільки в наданих документах.

    Пакет паперів

    У ФЗ-81 “ПРО виплати громадянам з дітьми”, як ми вже з’ясували, вказана можливість оформлення декрету не тільки на жінку, але і на чоловіка. Законний батько новонародженого теж має на це право. Але тільки в тому випадку, якщо мати малюка не пішла у відпустку по догляду.

    Закон “Про державних посібниках громадянам, які мають дітей” вимагає від батька наступних паперів для оформлення декрету та відповідних виплат:

    • заяву;
    • паспорт;
    • свідоцтво про народження дитини/довідка з Рагсу;
    • посвідчення особи дружини;
    • довідку про те, що дружина не отримує декретні і не перебуває у відпустці по догляду за малюком.

    В іншому випадку у процедурі буде відмовлено на законних підставах. Як показує практика, принести ці папери не складно. Зазвичай з їх збиранням немає ніяких проблем.

    Декретні при непрацюючій дружині

    Перераховані особливості актуальні для сімей, в яких дружини працюють. Така практика зустрічається не завжди. Іноді подружжя з певних обставин не мають офіційного працевлаштування. Подібний розклад викликає безліч питань при оформленні відпустки по догляду за новонародженим.

    Чому? Як вже було сказано, будь-який близький працюючий родич малюка може оформити відпустку по догляду за ним. Якщо подружжя раніше працювали обидва, то родина не залишиться без грошей – функцію годувальника фінансів візьме на себе жінка. А значить, чоловік може спокійно перебувати у відпустці. Насправді життя багатогранне. І в кожній сім’ї питання працевлаштування вирішуються найчастіше обопільно.

    Покладені декретні чоловіка, якщо дружина не працює? Важко повірити, але чоловік має право на оформлення досліджуваного відпустки з супутніми виплатами. Тільки подібний розклад вимагає дотримання багатьох правил. На практиці при непрацюючій дружині чоловік практично не здатний домогтися декрету. Але якщо постаратися, то своє право на відпустку по догляду за дитиною можна відстояти.

    Непрацюючий чоловік і декрет

    Іноді буває так, що в родині функцію заробляння грошей бере на себе жінка, а чоловік займається домашнім господарством. Непрацюючі громадяни Росії мають право на щомісячну допомогу по догляду за дитиною. У 2017 році воно становить близько 3000 рублів. Це мінімум, який виплачується непрацюючому населенню, яка доглядає за новонародженими. Зазвичай даний посібник належить до 1,5 років.

    Оформляється виплата соціального захисту населення. З появою багатофункціональних центрів з’явилася можливість отримання згаданої послуги через МФЦ.

    Документи для допомоги

    Зрозуміло, можна оформити декретні на чоловіка. Якщо чоловік не працює, то він зможе отримувати щомісячну мінімальну допомогу по догляду за новонародженим.

    Щоб скористатися цим правом, потрібно принести:

    • паспорти батьків;
    • свідчення або довідки про народження неповнолітнього;
    • реквізити рахунку, на який перераховувати гроші;
    • виписку про те, що дружина не отримує декретні;
    • довідки з пропискою дитини;
    • свідоцтво про шлюб;
    • виписки, що вказують на те, що батьки проживають разом з новонародженим;
    • трудові книжки батьків;
    • СНІЛС батьків.

    Найчастіше при зверненнях за виплатами державні органи вимагають, щоб дитина був прописаний безпосередньо з одержувачем коштів. Насправді не так важливо, де зареєстрований неповнолітній. Прописка з отримувачем допомоги або декретних необхідна тільки тоді, коли мова йде про сім’ї з розведеним подружжям.

    Підводимо підсумки

    Чи декретну відпустку чоловікові? У Росії право оформлення відпустки по догляду за новонародженим є не тільки у жінок. А значить, батьки теж можуть на неї претендувати. Зрозуміло, виплати декретних теж будуть оформлені у повній мірі.

    Після пологів дружини подружжя можуть просити додаткова відпустка без допомоги. Така практика в РФ зустрічається всі частіше і частіше. Вона прийшла до нас з Європи. Там, незалежно від перебігу пологів, чоловіки усвідомлено беруть відпустки для перебування з дружиною у перші дні життя новонародженого.

    Виплати декретних в РФ на чоловіка покладені тільки у вигляді щомісячного посібники. Інша матеріальна підтримка сімей, в яких народилися діти, не має місця. Тобто за пологи чоловік не може отримати виплати. Така постановка питання нелогічна. Адже чоловіки не народжують. А значить, на виплати за пологи вони не мають права.

    Відпустка по догляду за дитиною в Росії зараховується в трудовий стаж. Крім того, чоловік може не боятися того, що на його місце за час декрету кого-небудь візьмуть. ТК РФ вказує на те, що будь-яка особа, яка перебуває у відпустці по догляду за малюком, зберігає за собою місце працевлаштування.

    Comments are closed.